Zabawa Andrzejkowa

Jest taki wieczór, kiedy świat realny przeplata się ze światem czarów, magii i wróżb. Według tradycji, w ten wieczór, przyszłość odkrywa swoje tajemnice…
Szkoła w Łomnie zorganizowała z tej okazji Zabawę Andrzejkową. Atmosferę magii było czuć od samego rana, dzięki przepięknej dekoracji. W sali oprócz światełek i balonów, przygotowana została specjalna grota, w której koleżanki ze starszych klas, w strojach czarodziejek wróżyły z kart, wosku, czy magicznej kuli. Zaciekawieni uczniowie mogli w
„Grocie Czarów” zgłębiać tajniki wróżb, a przede wszystkim świetnie się bawić.

Dodatkowo odbyły się prezentacje najciekawszych przebrań, a zwycięzcy otrzymali nagrody. Dzięki wsparciu Rady Rodziców, oprócz tańców i zabaw, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
Wieczorem, Samorząd Uczniowski zorganizował Andrzejkową Dyskotekę, w której uczestniczyli starsi uczniowie. Muzyka rozbrzmiewała w całym budynku, a zabawa była przednia.
Spotkanie dostarczyło wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim przybliżyło wiedzę o słowiańskich tradycjach i przypomniało o polskich zwyczajach.