Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada od 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Dziś z inicjatywy Ani, przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoje i przybyli wraz z uczniami do szkoły.

Każdy kto zabrał dziś ze sobą pluszowego towarzysza, zwolniony był z pisania kartkówki oraz nie był pytany na lekcji.

Celem całego przedsięwzięcia było między innymi przybliżenie dzieciom w sposób bardzo przystępny historii pluszowego misia.