Półkolonie

Zabawy z powietrzem

Malujemy powietrzem

Malujemy powietrzem

Czy powietrze można usłyszeć?

DSC_0350DSC_0353DSC_0355DSC_0356DSC_0357W pierwszym tygodniu wakacji odbyły się półkolonie organizowane w ramach projektu “Z mazowieckiej szkoły w wielki świat”. Chętni uczniowie, pod opieką pań: Julity Halarewicz, Krystyny Szatkowskiej, Małgorzaty  Matysiewicz i Doroty Pawłowskiej brali udział w zajęciach i wycieczkach. Spotkania odbywały się w szkole w Małocicach i uczestniczyli w nich uczniowie właśnie z Małocic, Łomny i Kaliszek. Podczas zajęć uczniowie badali kwasowość gleby, poznawali trzy stany skupienia wody, temperaturę topnienia, zamarzania i wrzenia wody, a także właściwości powietrza. Dzieci robiły różne doświadczenia, a także fajnie się bawiły. Odbyły się także dwie wycieczki- do Nieborowa i Arkadii a także do Muzeum KPN- u w Granicy.

Czy powietrze można zobaczyć?

Czy powietrze można zważyć?