Pamięć o tych, którzy odeszli jest ważna i potrzebna…

W związku ze zbliżającymi się uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym w piątek po lekcjach wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu “Niezapominajka” udali się na miejscowy cmentarz. Uczniowie uporządkowali grób 17 nieznanych żołnierzy 13 Pułku Piechoty 8 Dywizji Piechoty Wojska Polskiego oraz Kaprala 83 Pułku Piechoty Stanisława Pietruszki tu spoczywających. Uprzątnęli wypalone świeczki, zebrali liście wokół mogiły oraz zapalili biało – czerwone znicze aby uczcić pamięć poległych żołnierzy.

Wolontariusze wraz z opiekunem zapalili również znicze na grobach wieloletnich pracowników naszej szkoły. Uczniowie odwiedzili: grób Ś.P. Pani Barbary Górskiej dawnej dyrektor naszej szkoły zmarłej w 2021 roku; grób Ś.P. Pani Lucyny Poryszewskiej nauczycielki matematyki zmarłej w 2021 roku; grób Ś.P. Pana Sylwestra Pawłowskiego zmarłego w 2020 roku oraz grób śp. Pana Czesława Irek nauczyciela matematyki zmarłego w 2007 roku.