Żywa lekcja historii…

W piątek, 21. 11. 2014 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii. Grupa Artystyczna REKONSTRUKTO przybliżyła im szlacheckie obyczaje i staropolski sarmatyzm.

DSCF3191

Aktorzy, przebrani w tradycyjne stroje sarmackie, przybliżyli zasady demokracji szlacheckiej oraz zrekonstruowali szlachecki pojedynek.

DSCF3203

Podczas przedstawienia zaprezentowano uzbrojenie i metody walki- pojedynki na szable i rapiery, a także zbroję husarską.

DSCF3208

Uczniowie mieli okazję zobaczyć hakownice, pistolce, rapiery, itp. Aktorzy ciekawie opowiadali o tym, jaka była geneza powstania i ideologia sarmatyzmu polskiego.

Każdy mógł zasiąść na krześle inkwizycyjnym, które służyło do torturowania jeńców oraz spróbować swoich sił w szermierce.

DSCF3229

DSCF3258

DSCF3223

DSCF3235

Żywa lekcja historii spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczniów.

DSCF3193