Za rok tu do przodu się przebijajcie…

IMG_8920IMG_8915IMG_8911IMG_8907IMG_8846“Cieszy mnie udział tak licznie zgromadzonej młodzieży(…) za rok tu do przodu się przebijajcie” takie słowa skierował do młodzieży kardynał Kazimierz Nycz, który przewodniczył mszy świętej podczas corocznej uroczystości religijno- patriotycznej w Palmirach w dniu 14. 09. 2017 roku.

Wysłuchaliśmy przemówień przedstawicieli różnych instytucji , modlili się m. in. ksiądz, rabin, pop, pastor- duchowni innych wyznań.

Prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do obecnych napisał “nasza dzisiejsza obecność w Palmirach jest przejawem odpowiedzialności za Polskę. Jest naszym obowiązkiem pamiętać o tych, którzy za wierność Rzeczypospolitej zapłacili cenę życia.”

Szkołę w Łomnie reprezentowali uczniowie: Michał Jasiński z klasy VII, Zosia Stopka, Martyna Balcerowska, Mateusz Franiewski i Filip Pacholak z klasy II gminazjum wraz z panią Anną Franiewską.