Wycieczka do Wilanowa i Konstancina

Pod koniec września klasy 2, 4 i 6 z wychowawczyniami- p. Małgorzatą Krzemińską, Julitą Halarewicz i Dorotą Pawłowską były na wycieczce. Pierwszym punktem była Fabryka Papieru w Konstancinie, gdzie uczniowie poznali krótką historię papieru oraz samodzielnie czerpali papier. Powstały prawdziwe dzieła sztuki z zatopionymi płatkami kwiatów i ze znakami wodnymi. Na pamiątkę każdy uczeń mógł zabrać wykonany  przez siebie papier.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Króla Jana III Sobieskiego i w Ogrodach Pałacowych w Wilanowie. Starsi uczniowie wzięli udział w pasjonującej grze terenowej “Kółko i krzyżyk”, podczas której zapoznali się z historią pałacu a młodsi uczestniczyli w warsztatach “Codzienne niecodzienne stroje króla Jana”, podczas których mogli poprzymierzać oraz zaprojektować stroje z epoki.

Wycieczka wszystkim się bardzo podobała. Uczniowie wrócili do szkoły pełni energii i niesamowitych wrażeń.