Powiatowe Zawody “Młodzież zapobiega pożarom”

16. 03. 2018r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” na szczeblu powiatowym. Został on zorganizowany przez mł. bryg. Mariusza Wyszyńskiego, mł. bryg. Tomasza Wołoszyna oraz Prezesa OSP- RW druha Mariusza Torbusa. Konkurs miał na celu popularyzację zagadnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa i ekologii. Wzięło w nim udział dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łomnie, Filip Pacholak z klasy II gimnazjum oraz Adrianna Łepik z klasy III gimnazjum. Uczniowie przygotowywali się do turnieju pod okiem Pawła Pawłowskiego, Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomnie, który chętnie dzielił się z nimi wiedzą i doświadczeniem.

Podczas zmagań konkursowych uczniowie wykazali się znajomością tematu, rozwiązując test, składający się z 40 zadań. Pytano ich na przykład o rodzaj środka gaśniczego, jakiego można użyć przy danym rodzaju pożaru czy sposób postępowania z poszkodowanym podczas różnych zdarzeń losowych. Pytania były naprawdę szczegółowe i wymagały znajomości wiedzy pożarniczej. Nasi uczniowie zdeklasowali przeciwników i zajęli 1 (Filip) oraz 2 miejsce (Ada). Tym samym Filip przeszedł do kolejnego, wojewódzkiego etapu konkursu, który odbędzie się w Nadarzynie pod koniec kwietnia. Zwycięzcom gratulujemy!

Mamy już pierwsze sukcesy na arenie pożarniczej. Być może przygoda z konkursem przyczyni się do powstania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Łomnie. Zachęcamy pozostałych uczniów, by wzięli udział w konkursie w przyszłym roku! Naprawdę warto!