Już oficjalnie “Jerzyki”

Z dniem 1 stycznia 2022 r. otrzymaliśmy imię Powstańczych Oddziałów Specjalnych AK “Jerzyki”. W związku z tym historycznym wydarzeniem, przed szkołą postawione zostały trzy maszty z flagą Mazowsza, Polski i Unii Europejskiej.

Dziś przed budynkiem szkolnym odbył się apel z udziałem uczniów i pracowników szkoły, podczas którego flagi zostały uroczyście wciągnięte na maszty. Szczególną rolę podczas apelu odegrał również poczet sztandarowy, który wyszedł dziś po raz pierwszy. Od tej pory będzie towarzyszył nam w każdej uroczystości szkolnej. Podczas dzisiejszej ceremonii Dyrektor Szkoły wygłosił przemówienie, a uczniowie w krótkich słowach przypomnieli historię powstania organizacji konspiracyjnej AK “Jerzyki”. Oficjalna uroczystość związana z tym wydarzeniem zaplanowana jest na maj tego roku.