Pierwszy Powiatowy Turniej Wiedzy o Zawodach

Uczniowie II klasy gimnazjum: Natalia Marcelak, Ada Łepik, Julia Wojtczak i Oliwier Jackowicz reprezentowali naszą szkołę w I Powiatowym Turnieju Wiezdy o Zawodach pod Honorowym Patronatem Starostwa Powiatu Nowodworskiego.mms_20170612_114214 mms_20170612_114203

Celami głównymi turnieju było przygotowanie młodzieży do podejmowania samodzielnych i trafnych decyzji, dotyczących wyboru przyszłego zawodu, zapoznanie z ofertą lokalnego rynku pracy oraz integracja młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celami szczegółowymi konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie wiedzy o zawodach, poszukiwanych kwalifikacjach, doskonalenie umiejętności samodzielnego pozyskiwania informacji na temat ścieżek edukacyjnych i zawodowych, kształtowanie kompetencji kluczowych niezbędnych do funkcjonowania na rynku pracy oraz podniesienie świadomości uczniów w zakresie podejmowania samodzielnych i trafnych decyzji dotyczących wyboru przyszłego zawodu.

Organizatorem konkursu była Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Nowym Dworze Mazowieckim a opiekunem młodzieży Pani Ewa Bartosińska.

Nasi uczniowie wykazali się doskonałą wiedzą oraz sprytem, dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce!  Gratulujemy!