ul. J. Kochanowskiego 89 05-152 Łomna

Nasz uczeń czwarty w województwie!!!

21 kwietnia 2018 r. odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 100 uczestników z 36 powiatów województwa mazowieckiego. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Ruścu w gminie Nadarzyn. Nasz powiat reprezentował Filip Pacholak, uczeń klasy II gimnazjum, który uplasował się tuż za podium, zajmując czwarte miejsce.

Poziom był naprawdę wysoki, większość uczestników brała udział w konkursie kolejny raz. Nasz uczeń po raz pierwszy zmagał się z zadaniami konkursowymi, ale jak sam mówi, na pewno nie ostatni. Teraz już wie jak przygotować się jeszcze lepiej i na co kładziony jest największy nacisk. W następnym roku ma zamiar wygrać;)

Podczas przerwy uczestnicy obejrzeli pokazy przeprowadzone przez strażaków z KP PSP w Pruszkowie, OSP w Młochowie i Nadarzynie oraz występ Orkiestry Dętej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nadarzynie pod dyrekcją Mirosława Chilmanowicza.