14 października- Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski pod opieką Pań: Joanny Rucińskiej i Doroty Pawłowskiej przygotował akademię. Na uroczystość przybyły władze naszej gminy: Pan Wójt Antoni Kręźlewicz, Zastępca Wójta- Pan Piotr Rutkowski oraz Pani Inspektor Oświaty Katarzyna Grabska- Gliwka.

Jak co roku przyznane zostały Nagrody Wójta oraz Nagrody Dyrektora dla najbardziej zasłużonych nauczycieli. W tym roku docenieni zostali:

P. Barbara Węgier

P. Małgorzata Matysiewicz

P. Edward Irek

P. Robert Dziudziek

DSCF3071

Otrzymali Oni Nagrody Wójta

oraz:

P. Helena Irek

DSCF3079

P. Joanna Rucińska

DSCF3085

P. Joanna Zarzycka

DSCF3082

P. Anna Ostrowska

DSCF3074

P. Małgorzata Krzemińska,

DSCF3076

które otrzymały Nagrody Dyrektora.

DSCF3086Docenieni zostali również pracownicy obsługi: Pani Halina Przychodzka, Pani Maria Gryziak i Pan Jan Piątek.

Po części oficjalnej Samorząd Uczniowski zaprosił na Posiedzenie Rady Uczniowskiej, podczas którego uczniowie mogli oceniać dokonania swoich pedagogów. Przedstawili także kilka scenek z ich niełatwego życia uczniowskiego.

DSCF3090

DSCF3088W roli konferansjerów Martyna Kamińska i Artur Rzemek.

DSCF3067

W przedstawieniu wzięli udział: Julka Wojtczak, Natalia Halarewicz, Kamila Franiewska, Ada Łepik, Katarzyna Białobrzeska, Ola Dąbkowska, Berenika Baczyńska, Ola Drejko, Marcin Grzybek, Artur Rzemek, Agnieszka Dąbkowska

Żeby tradycji stało się zadość, tego dnia uczniowie, choć na chwilę, przejęli władzę nad szkołą i poprowadzili lekcję za nauczycieli. Po tym doświadczeniu kilku śmiałków przyznało, że nauczyciele mają niełatwe zadanie.

DSCF3035Magda Pasternak i Zosia Stopka jako Pani Dorota Pawłowska

Uczniowie pytani o wrażenia z uroczystości zgodnie odpowiadali, że Ten dzień jest jednym z najfajniejszych dni w roku szkolnym. Niestety następne Święto Edukacji Narodowej dopiero za rok:(