Wizyta gościa z Tanzanii


23 października b.r. na zaproszenie Szkolnego Koła Wolontariatu naszą szkołę odwiedził Ditrick z Tanzanii.
Nasz gość jest klerykiem w zgromadzeniu ojców Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia w Kiełpinie. Jest w Polsce od roku i całkiem nieźle opanował nasz trudny dla obcokrajowców ojczysty język. Ditrick  zauroczył nas nie tylko opowieścią o swoim kraju, rodzinie, dzieciach i szkole w Afryce, ale również  swoim serdecznym sposobem bycia i otwartością na drugiego człowieka. Uświadomił nam jak wiele posiadamy w stosunku do mieszkańców kontynentu afrykańskiego. Na pewno zapadł nam w pamięci slajd z obgryzionym  malutkim ołówkiem, z którego, jak skomentował nasz gość , uczniowie korzystaja do samego końca, bo ze zdobyciem nastepnego jest kłopot. Mamy nadzieję, że jego wizyta zaowocuje w naszej szkole i uwrażliwi nas wszystkich na potrzeby drugiego człowieka.