ul. J. Kochanowskiego 89 05-152 Łomna

Trzydniowa wycieczka klasy 7 (7-9.05)

W tym roku klasa siódma wraz z wychowawczynią, Dorotą Pawłowską, wyjechała na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzali Rezerwat „Kadzielnia” oraz Kielce. Odwiedzili także Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, w którym odbyli lekcję niczym Marcin Borowicz z „Syzyfowych prac”. 

 

Kolejne dni także obfitowały w wiele atrakcji. Zdobyto szczyt Łyśca/ Łysej Góry/ Świętego Krzyża, gdzie zwiedzano Zespół Klasztorny, w tym krypty grobowe oraz Muzeum Świętokrzyskiego Parku Narodowego. 

Uczniowie podziwiali także Gołoborza im. Romana Kobendzy z platformą widokową a w Świętej Katarzynie Muzeum Minerałów i Skamieniałości z pokazem szlifowania krzemienia pasiastego oraz klasztor i kościół pw. Św. Katarzyny, polanę Św. Franciszka z zabytkową, drewnianą kaplicą świętego oraz źródełkiem Jego imienia. Prawdziwą perełką okazała się kapliczka Janikowskich ze słynnym podpisem Stefana Żeromskiego wewnątrz. 

Ostatniego dnia zwiedzano ruiny Zamku Królewskiego w Chęcinach oraz  Muzeum Przypkowskich – Zegarów w Jędrzejowie. Tego dnia odwiedzono także Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, gdzie podziwiano pamiątki oraz zdjęcia pisarza. Uczestnicy odwiedzili także Zagnańsk- miejsce, w którym znajduje się Dąb „Bartek” oraz jego syn „Bartuś”.