ul. J. Kochanowskiego 89 05-152 Łomna

ŚWIĘTOWALIŚMY PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!

21. 03. 2018roku odbyła się wycieczka zorganizowana przez Radę Rodziców z okazji nadejścia kalendarzowej wiosny. Podczas wyjazdu zwiedzaliśmy Twierdzę Modlin. Dowiedzieliśmy się, że budynek Cytadeli Twierdzy to najdłuższa budowla w Europie a druga, po Murze Chińskim na świecie! Mieliśmy okazję być na wieży widokowej, skąd podziwialiśmy piękną panoramę okolicy z cudownym Spichlerzem Zbożowym na czele. Zwiedzaliśmy areszt, galerię, itp. Mogliśmy także podziwiać wystawę fotografii z początku XX wieku, przedstawiających Twierdzę w ważnych momentach historycznych, poznaliśmy wzruszająca historię niedźwiedzicy Baśki Murmańskiej. Po spacerze z przewodnikami, odwiedziliśmy strażnicę zaprzyjaźnionej OSP- RW, w której ze smakiem zjedliśmy przepyszną grochówkę, a także mogliśmy obejrzeć sprzęt ratowniczy.

Dziękujemy wszystkim sponsorom: p. Ekertowi za bezpłatny dowóz, p. Wodzińskiemu za ofiarowanie przepysznej grochówki, cudownej przewodniczce p. Eli, za to, że podzieliła się swoją pasją i  wiedzą oraz wszystkim strażakom ochotnikom z OSP- RW, którzy pomogli nam w zorganizowaniu wydarzenia! Jesteście wielcy!