ul. J. Kochanowskiego 89 05-152 Łomna

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą

Nasza szkolna biblioteka, w ramach współpracy międzybibliotecznej, kolejny już raz zorganizowała wyjście do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czosnowie na spotkanie autorskie. Tym razem gościem biblioteki czosnowskiej był Krzysztof Piersa. Jest on autorem m.in. książki „Trener marzeń” oraz „Komputerowy ćpun”.

Pan Krzysztof uświadomił nam, że młodzi ludzie mają coraz większy problem z wyznaczaniem i realizacją życiowych postanowień. Nie pomaga im w tym wszechobecna krytyka społeczna i frazy w stylu „życie weryfikuje”. Z powodu braku wiedzy i pomocy, młodzież zostawia marzenia pozostające na wyciągnięcie ręki. Krzysztof Piersa jako  tytułowy Trener marzeń w prosty sposób uczył nas w jaki sposób nazwać, zaplanować i zrealizować życiowe cele, zwłaszcza te z kategorii „niemożliwe”. Jak określić i przezwyciężyć przeciwności losu,  jak planować dzień i dążyć do celu. Autor uświadomił nam różnice między krytyką a hejtem. Ktoś, kto krytykuje powie nad czym popracować, a hejter mówi co jest źle. Niestety ocena czasów, w których przyszło nam żyć nie wypadła najlepiej. Trener marzeń uczył nas jak radzić sobie z wszechobecną krytyką,