Próbny Egzamin Gimnazjalny oraz Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty już za nami!

W dniach 09- 11. 12. 2014 roku uczniowie klasy III gimnazjum pisali Próbny Egzamin Gimnazjalny.

Obraz 1330

Jeszcze chwileczka, jeszcze  momencik…

Pierwszego dnia zmierzyli się z zadaniami z przedmiotów humanistycznych- języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Drugiego dnia rozwiązywali test z części matematyczno- przyrodniczej. Ostatniego zaś dnia pisali egzamin z języka obcego. Choć można było wybrać język francuski, nasi gimnazjaliści w 100% wybrali angielski.

Obraz 1327

Jaki jest cel Próbnego Egzaminu Gimnazjalnego?

Pisząc próbny egzamin uczniowie mają szansę zobaczyć jak będzie wyglądał ten “prawdziwy” kwietniowy egzamin i poznać procedury jego przebiegu. Poza tym mają możliwość skonfrontować poziom swojej wiedzy z wymaganiami egzaminacyjnymi. Dzięki temu wiedzą czego jeszcze muszą się nauczyć, na co zwrócić większą uwagę.

Obraz 1326

Uczniowie losują miejsca

Obraz 1329

Również klasa szósta miała możliwość zobaczyć jak będzie wyglądał jej pierwszy poważny egzamin. 8 stycznia najstarsi uczniowie szkoły podstawowej pisali Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty.