Powitaliśmy wiosnę!

21 marca 2019 roku wiosna na dobre zagościła w murach naszej szkoły!  Można tam było spotkać biedronki, motylki, krówki, żabki, bociany, pracowite pszczółki, zajączki czy tulipany, a także stokrotki. Wszystkim przyświecało wiosenne słonko! Każda klasa przygotowała piosenkę o tematyce wiosennej. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele świetnie się bawili podczas klasowych występów.

Kolejnym punktem programu były zawody. Uczniowie zmagali się z niecodziennymi konkurencjami. Były wśród nich: “Księżniczka na ziarnku grochu”, “Ogniem i mieczem”, “Wodnik”, “Stoliczku nakryj się”, “Chemik”, “Robin Hood”.

Pod tymi tajemniczymi nazwami kryły się wcale niełatwe konkurencje! Należało ułożyć jak najwyższą wieżę z zapałek, przebrać groch, przelać wodę z kubka do kubka za pomocą słomki, nie używając buzi, zjeść pączka na czas bez oblizywania się czy trafić do celu piłeczkami do tenisa stołowego!  Na koniec zjedliśmy kiełbaski oraz spaliliśmy Marzannę. Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci! Dziękujemy sponsorowi za ufundowanie poczęstunku!