Konkurs pięknego czytania

Informujemy,że szkolny etap konkursu pięknego czytania dla klas 4-7, organizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się w piątek 27.04.2018 roku o godzinie 11.00. Laureaci będą brali udział w konkursie powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim 23 maja o godzinie 10.00.

Uczestnicy mają za zadanie wybrać i odczytać ciekawy tekst (tylko proza). Wybrany tekst ma być opisem ciekawego lub zabawnego zdarzenia, zawierającego dialog. Prezentacja nie może przekraczać 3minut. Oceniana będzie:

– wyrazistość-czytanie, dobitne, sugestywne, pełne ekspresji;

– płynność, czytanie bez przerw i potknięć;

– intonacja- czytanie oddające uczucia, kontrastowanie zdań pytających, oznajmujących, wykrzyknikowych.

Więcej informacji udzielają panie Dorota Pawłowska, Sylwia Nowakowska i Małgorzata Matysiewicz.

Zachęcamy do udziału!

 

Prosimy zgłaszać się do szkolnej biblioteki do środy (25.04.2018r.)

Cele konkursu:

-doskonalenie techniki pięknego czytania;

-umiejętność właściwej interpretacji tekstu;

-poznawanie literatury pięknej;

nabieranie doświadczeń w wystąpieniach publicznych;

-integracja środowiska lokalnego;