Konkurs Ortograficzny dla uczniów czosnowskich gimnazjów

GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

DLA UCZNIÓW KLAS I- III GIMNAZJUM

O CZOSNOWSKIE ZŁOTE PIÓRO

Feather

1. 1.      Organizator:

Zespół Szkół Publicznych w Łomnie

Łomna 133, 05- 152 Czosnów, tel. (22) 785 0120,

1. 2.      Cele konkursu:
  • podniesienie poziomu znajomości ortografii i interpunkcji;
  • wyłonienie uczniów o wysokich umiejętnościach w tym zakresie;
  • rozbudzanie w uczniach potrzeby starannego i poprawnego pisania;
  • wspieranie dzieci zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu ich kompetencji;
  • propagowanie wśród uczniów i nauczycieli idei współodpowiedzialności za język ojczysty;

1. 3.      Zasady uczestnictwa:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I- III gimnazjum. W konkursie może wziąć udział dwoje uczniów z każdej klasy (maksymalnie sześcioro uczniów z każdego gimnazjum z terenu gminy Czosnów). O sposobie wyłonienia reprezentacji szkoły decydują nauczyciele danej szkoły. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 29 kwietnia 2016roku pod numerem telefonu: (22) 785 0120

1. 4.      Termin i miejsce konkursu:

Konkurs O CZOSNOWSKIE ZŁOTE PIÓRO odbędzie się w Zespole Szkół Publicznych w Łomnie, Łomna 133, 05- 152 Czosnów dnia 19 maja 2016roku  o godzinie 9.00 ( w przypadku, gdyby termin Państwu nie odpowiadał prosimy o kontakt w celu zmiany ww.)

1. 5.      Przebieg konkursu:
  • Uczestnicy wraz z opiekunami winni się zgłosić w budynku Zespołu Szkół Publicznych w Łomnie w dniu konkursu nie później niż o godzinie 8.45.
  • Zadaniem uczniów będzie bezbłędne napisanie dyktanda.
  • Czas przewidziany na napisanie dyktanda to 45 minut.
  • W skład komisji konkursowej wejdą nauczyciele wszystkich szkół uczestniczących w konkursie.

1. 6.      Ocena prac konkursowych:

Za bezbłędnie napisane dyktando można otrzymać maksymalnie 100 punktów. Za każdy błąd ortograficzny odejmujemy jeden punkt. Przestawienie i opuszczenie litery, a także pominięcie wyrazu traktowane jest jako błąd ortograficzny i powoduje utratę kolejnych punktów. Interpunkcja nie wpływa na punktację.

Wszelkie nieczytelne i niejednoznaczne zapisy będą interpretowane na niekorzyść piszącego. Błędnie zapisany wyraz należy przekreślić i zapisać poprawnie powyżej. Nie należy używać korektora.

1. 7.      Zakres materiału:

Oprócz reguł pisowni polskiej  wymagana jest znajomość poprawności zapisu wyjątków.

1. 8.      Nagrody dla uczestników:

Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe i dyplomy pamiątkowe.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie a uczniom życzymy powodzenia !

Organizatorki:                                                                      Dyrektor Szkoły

A. Ostrowska, D. Pawłowska                                             Edward Irek