Obchody Światowego Dnia Drzewa w klasie drugiej

Święto drzewa

Drzewa odgrywają znaczącą rolę dla życia na Ziemi. Jako największe rośliny najskuteczniej produkują tlen w atmosferze. Powodów, dla których warto chronić drzewa jest wiele, dlatego należy pamiętać o dniu 10 października, kiedy jest obchodzony Światowy Dzień Drzewa. Tego dnia uczniowie klasy II poznali budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dzieci rozpoznawały gatunki drzew po ich liściach, owocach i nasionach. Następnego dnia rozpoznawały po liściach drzewa o nazwach jednosylabowych: dąb, grab, buk, wiąz, klon, świerk, cis. Tego dnia posadziły też w donicach nasiona pięciu drzew: dębu, kasztanowca, lipy, jarzębiny, klonu. 17. 10. 2019 roku uczniowie udali się na wycieczkę rowerową do Puszczy Kampinoskiej. Rozpoznawali kształty liści, łącząc je z wyglądem drzew, badali wygląd kory, obserwowali owady: mrówki, żuki, słuchali odgłosów lasu, zbierali okazy przyrodnicze: korę, mech, żołędzie, kolorowe liście. Dzieci rozpoznawały grzyby jadalne, niejadalne i trujące. Z grzybów jadalnych zebranych na wycieczce, pani Basia Węgier ugotowała zupę grzybową. Wszystkim bardzo smakowało.

Sadzimy drzewa

Sadzimy drzewa

Sadzimy drzewa

Sadzimy drzewa

Jemy zupę grzybową! Pyyycha!

Jemy zupę grzybową! Pyyycha!

Jemy zupę grzybową! Pyyycha!